Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Amazone właścicielem działu pielników Schmotzer

Autor:

Dodano:

Przejęć ciąg dalszy. Niemiecka Amazone przejmuje gałąź pielników bawarskiej firmy Schmotzer. Tym razem nie jest to „połknięcie” całego konkurenta, ale tylko brakującego ogniwa.

Dział pielników bawarskiego producenta Maschinenfabrik Schmotzer GmbH przejdzie pod władanie Amazonen - Werke H. Dreyer GmbH & Co. KG oficjalnie dnia 01.01.2019 roku. Schmotzer cały czas będzie działał samodzielnie w branży opryskiwaczy i siewników punktowych.

Co ciekawe pielniki będą nadal oferowane pod nazwą Schmotzer i produkowane w bawarskiej fabryce w Bad Windsheim. Amazone to kolejna firma po chociażby marce Lemken, która stawia w coraz większym stopniu na mechaniczną walkę z chwastami.

>> Lemken przejął firmę Steketee

Firmy produkujące sprzęt rolniczy pod naciskiem głównie rozporządzeń unijnych oraz uodparniania się zbóż na substancje czynne herbicydów powracają do starych metod walki z chwastami. Czyżby rezydujące jeszcze w wielu miejscach w pokrzywach sterowane ręcznie wieloraki Agromet Jawor powrócą do życia?

W 1980 r. wielorak Agromet Jawor kosztował 15000 zł. Był wyposażony w 6 sekcji roboczych i ważył 400 kilogramów.

>> Expom Astra – opielacz zamiast opryskiwacza

Firma Schmotzer powstała w 1922 roku. W swoim portfolio miała kopaczki gwiaździste do ziemniaków, kombajny do buraków oraz samojezdny pielnik.

Amazonen - Werke to potentat w branży maszyn rolniczych i komunalnych, a założony został w 1883 roku. Posiada 6 zakładów produkcyjnych, zatrudnia ok. 1850 pracowników, a udział eksportu wynosi 80%. Maszyny Amazone sprzedawane są do ponad 70 krajów na całym świecie.

A jaka jest wasza opinia na temat mechanicznej walki z chwastami?

 

×