Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu (zdjęcia)

Autor: Katarzyna Szulc

Dodano: 01-12-2018 01:08

W Poznaniu rozpoczęła się Narodowa Wystawa Rolnicza, która wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Obrazuje przemiany, jakie dokonały się na polskiej wsi w trakcie ostatnich 100 lat.

W otwarciu Wystawy udział wziął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Podkreślał rolę, jaką odegrali mieszkańcy wsi w naszej historii, ich wpływ na rozwój gospodarczy.

- Narodowa wystawa jest ważnym, ale także symbolicznym wydarzeniem - mówił Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa podczas otwarcia.

Wskazał, że byłoby dziwne, gdybyśmy w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie pokazali wszystkiego z czym wieś się kojarzy, co wniosła do walki o wolność i jej utrzymanie. Postępu jaki osiągnęła przez ostanie 100 lat.

Wystawa to nie tylko historia polskiej wsi i nawiązanie do tradycji. Kierunki dalszego rozwoju dyskutowane będą drugiego dnia, podczas IV Kongresu Polskiego Rolnictwa.

Na Wystawie gości ponad 200 wystawców. Są wśród nich producenci i przetwórcy rolni, organizacje branżowe, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich, instytuty badawcze, uniwersytety przyrodnicze, szkoły rolnicze, muzea.

Wspólne stoisko zorganizowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Prezentowane są osiągnięcia naszej hodowli roślin i zwierząt. Polski Związek Hodowców Koni i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przygotował pokazy koni oraz zawody jeździeckie: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, woltyżerkę, paraujeżdżenie.

Odwiedzając Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 30.11-02.12. br. zetknąć można się dziedzictwem kulturowym polskiej wsi - folklorem, skosztować tradycyjnej żywności. Przygotowane są liczne atrakcje dla najmłodszych, Wystawa dedykowana jest całym rodzinom.

×