Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

USDA: Wzrost prognozy światowej produkcji nasion roślin oleistych

Autor:

Dodano:Grudniowa prognoza amerykańskiego ministerstwa rolnictwa (USDA), przewiduje o 0,9 mln ton większą niż przewidywano w listopadzie światową produkcję nasion oleistych w sezonie 2018/2019.

Światowa produkcja nasion roślin oleistych powinna wzrosnąć do 600,5 mln ton, przy większej produkcji soi w Brazylii i Nigerii.

Produkcja soi w Brazylii ma wzrosnąć o 1,5 mln ton do 122,0 mln, co odzwierciedla wyższe zbiory w regionie środkowo-zachodnim, gdzie rośliny korzystały z korzystnych warunków pogodowych.

Wyższa globalna produkcja soi jest częściowo zrównoważona zmniejszeniem o 0,7 mln ton światowej produkcji rzepaku, głównie z powodu mniejszych prognoz areału uprawy dla Australii i Indii.

Globalny eksport soi w sezonie 2018/2019 roku wzrósł o 0,7 mln ton do 156,1 mln ton. Eksport soi z Brazylii wzrósł o 4 mln ton, ale został obniżony w przypadku Argentyny, Kanady i Paragwaju. Oczekuje się, że większe konkurencyjne dostawy soi z Brazylii spowolnią tempo eksportu i zwiększą zapasy utrzymywane przez innych eksporterów, w szczególności Argentynę.

 

 

×