Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Policja udaremniła kolejną akcję Greenpeace w Bełchatowie

Autor: Farmer.pl

Dodano: 16-12-2018 07:58

Jak podaje Gazeta Wyborcza, działacze Greenpeace'u zamierzali przelecieć nad elektrownią Bełchatów balonem, z napisem „Uratujmy klimat”. Do happeningu nie dopuściła jednak policja.

To miała być kolejna akcja Greenpeac, zorganizowany w związku z odbywającym się w Katowicach szczytem klimatycznym COP24. Z okazji jego rozpoczęcia aktywiści organizacji wdrapali się na jeden z kominów elektrowni, by wezwać polski rząd do zaprzestania pozyskiwania energii elektrycznej ze spalania węgla. Na zakończenie szczytu zaplanowali z kolei przelot balonem nad elektrownią, ale zamierzenia te w piątek rano udaremniła policja.

„Zielonych” najpierw wyprosił ze swojej działki pod Bełchatowem właściciel terenu. Gdy przenieśli się w inne miejsce, na leśna polanę, skąd zamierzali odlecieć balonem, interweniowała policja. Funkcjonariusze poinformowali niedoszłych lotników, iż popełnili wykroczenie, wjeżdżając na teren lasu bez zezwolenia. Zarówno działacze Greenpeace, jak i towarzyszący im dziennikarze, otrzymali wezwania do stawienia się na komisariacie policji, celem złożenia wyjaśnień.

×