Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Używane maszyny z certyfikatem Case IH

Autor: farmer.pl

Dodano: 13-03-2019 16:50

Dealerzy samochodów osobowych już od wielu lat oferują używane egzemplarze, które odbierają od klientów pozostawiających je w rozliczeniu przy zakupie nowego auta. Tym tropem postanowiła pójść także marka Case IH, która oferować będzie używane maszyny rolnicze z gwarancją.

Pierwszą marką rolniczą, która pod koniec 2015 r. zainicjowała w Polsce podobny program był Claas, a obecnie dołącza firma Case IH, która daje swoim klientom możliwość pozostawienia w rozliczeniu używanej maszyny przy zakupie nowej.

Każda używana maszyna, która weźmie udział w programie, przejdzie gruntowne testy oraz przegląd, zapewniający jakość i pewność zakupu. Certyfikat jakości, który firma Case IH dawać będzie na sprzedawane przez siebie maszyny obejmuje weryfikację stanu maszyny pod kątem technicznym, wizualnym i formalnym niezależnie od marki.

Dodatkowo, jak podkreśla Piotr Gębski, menager serwisu Case IH, maszyny będą dokładnie sprawdzane pod kątem kradzieży oraz wpisów w CEPIK i rejestrze zastawów sądowych. Weryfikowana będzie również historia serwisowa pod kątem wypadków, napraw i przeglądów.

Szczegółowej kontroli stanu technicznego podlegać będą wszystkie układy maszyny. W przypadku ciągników jest to ok. 120 punktów, natomiast w przypadku kombajnów nawet 140 punktów podzielonych na poszczególne układy m.in. bezpieczeństwa, chłodzenia i klimatyzacji, elektrycznego i hydraulicznego, kierowniczego i hamulcowego oraz wiele innych.

Zaawansowane testy diagnostyczne, kilkugodzinna inspekcja, naprawa ewentualnych usterek, wymiana płynów a nawet jazda testowa to tylko nieliczne elementy wieloetapowego procesu weryfikacji stanu maszyny. Usługa obejmuje również dokładne mycie zarówno na zewnątrz, jak i w środku tak, aby zachować doświadczenie odpowiadające nabyciu fabrycznie nowego produktu.

Co więcej, każdy klient przy zakupie maszyny otrzymuje zarówno certyfikat świadczący o zakwalifikowaniu maszyny do programu, jak i wykaz przeprowadzonych czynności i komplet dokumentów wliczając w to instrukcję obsługi maszyny. Sam proces przeglądu przeddostawczego i przekazania nie różni się niczym od procesu przeprowadzanego dla maszyn nowych.

Ofertę produktów dostępnych w programie, prezentuje strona internetowa www.used.caseih.com, która jest częścią strony www.caseih.com. Serwis gromadził będzie ogłoszenia maszyn używanych dealerów Case IH nie tylko z polskiego rynku, lecz również z innych krajów.

Maszyny, które znajdą się na wspomnianej stronie nie będą tak jak u Claas'a dostępne w jednym centralnym punkcie a u poszczególnych dealerów, którzy maszynę oferują. 

×