Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Owocny nalot na domy kłusowników - pepesza, dziczyzna i granaty

Autor: Farmer.pl

Dodano: 14-03-2019 13:32

Broń, wnyki, potrzaski, półtusze sarniny, a nawet uzbrojone granaty znaleźli funkcjonariusze służb, którzy urządzili wspólna obławę na kłusowników w gminie Chodel w woj. lubelskim.

Piętnastu policjantów, trzech funkcjonariuszy Państwowej Straży Łowieckiej, 2 funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej, oraz funkcjonariusz Służby Więziennej z psem służbowym wzięli we wtorek udział w akcji wymierzonej w kłusowników. W jej ramach dokonano przeszukań posesji trzech mieszkańców gminy Chodel w powiecie lubelskim, co do których służby miały uzasadnione podejrzenia.

Podczas przeszukania u 38-letniego mężczyzny znaleziono broń będącą przeróbką radzieckiej pepeszy, 200 łusek po nabojach, urządzenia do wytwarzania amunicji, wnyki, 7 metalowych potrzasków, oraz tusze zwierzyny leśnej. Dodatkowo w pryzmie pustaków na terenie posesji ujawniono skrytkę z 10 granatami. Wszystkie były skorodowane, lecz dwa z nich uzbrojone w zapalniki. Granaty zostały zneutralizowane przez policyjnych pirotechników z KWP w Lublinie.

Podczas przeszukania przeprowadzonego u 27-letniego mieszkańca gminy Chodel policjanci znaleźli z kolei poroże z czerepem jelenia. W gospodarstwie 63-letniego mężczyzny z tej samej gminy specjalna grupa ujawniła zaś 17 wnyków, potrzask, tuszę z sarny oraz 320 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Teraz za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie nielegalnej broni i amunicji oraz mięsa pochodzącego z kłusownictwa grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

×