Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Biostymulatory – idealne wsparcie roślin po zimie

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Arkop Sp. z o.o

Dodano: 14-03-2019 12:30

Pomimo regularnego dbania o uprawy, nawożenia, stosowania się do wszelkich zaleceń agronomów a także inwestowania coraz większych środków w preparaty zapewniające nas o zwiększeniu plonu, często się zdarza, że rolnicy po żniwach delikatnie mówiąc: nie są w pełni zadowoleni.

Ciężko jest bowiem wyhodować odmiany odporne na wszystkie stresy, które mogą napotkać rośliny – mróz, susza, liczne patogeny… Rolnicy dwoją się i troją aby zapewnić swoim uprawom optymalne warunki wzrostu a niestety ich wysiłek często nie jest odpowiednio wynagradzany. Teraz, gdy okres zimowy ma się ku końcowi, ważne jest aby prawidłowo poprowadzić plantację. Najczęstsze straty, związane z niskimi temperaturami mogą być spowodowane przemarzniętym systemem korzeniowym. Kiedy pokrywa śnieżna leży długo a gleba jest tak zmarznięta, że uniemożliwia pobranie wody roślina w efekcie obumiera. Aby nie dopuścić do tego typu zjawisk warto sięgnąć po preparaty, które wspomogą uprawy na poziomie komórkowym, co w skuteczny sposób zwiększy ich odporność na stres.

Z pomocą przychodzą znane od lat Biostymulatory. BIOS z greki oznacza - życie, zaś stymulacja – pobudzanie, czyli biostymulatory w dosłownym tłumaczeniu to preparaty pobudzające życie. W ostatnim czasie oferta firmy Arkop wzbogaciła się o  innowacyjne produkty AminoSelenit oraz AminoStymulanit. Unikalna formuła oparta na synergistycznym działaniu aminokwasów, selenu oraz innych związków korzystnie wpływa na plonowanie i zrównoważony rozwój roślin. Obydwa produkty przeznaczone są do stosowania we wszystkich uprawach, zarówno polowych jak i warzywniczych oraz sadowniczych.

Doświadczenia przeprowadzane w niezależnych placówkach badawczych w Polsce wykazały wzrost plonu papryki o ok. 30% w porównaniu do prób kontrolnych. Bardzo dobrze wypadły również badania prowadzone na kukurydzy – istotny wzrost średniej masy korzenia, wzrost biomasy pędu w fazie wiechowania, przyrost plonów zielonej i suchej masy na kiszonkę, intensyfikacja pobierania makroskładników (N i P) a także wzrost zawartości Ca i Mg w plonie suchej masy na kiszonkę.

Selen (Se) to pierwiastek o niezwykłych właściwościach. Jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmów żywych. Jego niedobór może prowadzić m.in. do dysfunkcji układów nerwowego i krążenia, chorób tarczycy oraz zaburzeń płodności.

Aminokwasy z kolei działają stymulująco na wzrost roślin i akumulację biomasy oraz wpływają na poprawę parametrów ilościowych i jakościowy plonu. Niwelują skutki stresów zewnętrznych oraz regulują pobieranie składników mineralnych.

W celu osiągnięcia najlepszych efektów uprawnych oraz mając na względzie zrównoważony rozwój rośliny, zalecane jest stosowanie obydwóch produktów – AminoSelenit oraz AminoStymulanit jednocześnie.

Gdzie kupić?
Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w celu poznania szczegółów i przedstawienia oferty  -> arkop.pl/kontakt/

 

×