Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Szwajcaria chce zakazać rozdrabniania żywych piskląt

Autor:

Dodano:

Zgodnie z wolą Rady Narodowej, Szwajcaria chce zakazać rozdrabniania żywych piskląt.

Obecne przepisy pozwalają na rozdrabnianie żywych piskląt. W tym procesie zdarza się, że pisklęta przeżywają - na przykład z odciętymi stopami.

Według komisji RN rozdrabnianie żywego zwierzęcia nie jest zgodne z art. 1 ustawy o dobrostanie zwierząt. Zgodnie z tym artykułem celem ustawy jest ochrona godności i dobrostanu zwierząt.

Sceptycy uważali, że zakaz jest zbyteczny, ponieważ większość piskląt zostanie zabita CO2, a nierozdrobniona żywcem. Jest to przeciętnie 97 procent.

Pisklęta są rozdrabniane na skutek niepożądanej płci. Jest to - niezależnie od rozdrabniania - kontrowersyjne. Komisja stwierdziła, że ​​wątpliwe jest, czy etycznie dopuszczalne jest zabicie pisklęcia wyłącznie z tego powodu, że jest to samiec z linii kur niosek.

Tendencja do hodowania ras tylko do składania jaj lub do produkcji mięsa sprawia, że ​​zwierzę jest prostym produktem do produkcji, powiedziała przedstawicielka komisji. Jednak petycję „Pisklęta nie są marnotrawstwem” szwajcarskiego towarzystwa wegańskiego, komisja odrzuciła.

×