Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ładowarka JCB Agri III generacji po raz pierwszy w Polsce

Autor:

Dodano:

Kielecki Agrotech od samego początku jest miejscem prezentacji ciekawych nowości i nie inaczej było w tym roku, gdzie zobaczyć można było m.in. najnowszą odsłonę popularnych ładowarek teleskopowych JCB Agri w postaci modelu 538-60 Agri Pro.

Trzecia generacja ładowarek teleskopowych JCB Agri Super debiutowała na świecie z końcem lutego br., a już niedługo później, bo na trwających od 15 do 17 marca targach Agrotech w Kielcach, polscy rolnicy mieli możliwość z bliska przyjrzeć się najnowszemu dziełu angielskiego producenta.

Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży nowej generacji ładowarek zmianie uległy oznaczenia poszczególnych modeli i obecnie gama składa się z następujących maszyn w wersjach Agri Super i Pro: 532-70, (uprzednio 531-70) 538-60, (uprzednio 536-60), 542-70, (uprzednio 541-70) oraz 536-95, (uprzednio 535-95).

Zmiany te wynikają, poza oczywistą chęcią odróżnienia nowych modeli, ze zwiększonych parametrów udźwigu, które jak deklaruje producent wzrosły w stosunku do poprzedniej generacji o 25 proc. na pełnej wysokości unoszenia i o 11 proc. przy pełnym zasięgu do przodu dla każdego z nowych modeli. 

Jednakże największą uwagę przyciąga zupełnie nowa kabina, w jaką wyposażone będą najnowsze modele ładowarek teleskopowych JCB, na której opracowanie firma poświęciła wiele czasu. Przede wszystkim w oczy rzuca się jednoczęściowa, gięta szyba która ma, jak zapewnia producent, dawać o 14 proc. lepszą widoczność z kabiny.

Bardzo dużo pracy poświęcono także na jak najlepsze wyciszenie kabiny, poprzez zastosowanie tłoczonych paneli, podwójnie uszczelnionych drzwi i przyłączy elektrycznych grodzi. Takie zabiegi według producenta przekładać się mają na jedną z najcichszych kabin w tej gamie maszyn, gdyż poziom hałasu udało się zredukować do 69 dB.

Dużym plusem nowej kabiny jest także większa ilość miejsca i logiczne rozmieszczenie najważniejszych przycisków i przełączników, których znakomita część znalazła się zaraz obok wbudowanego w podłokietnik dżojstika.

Jeśli chodzi zaś o ceny to oficjalne cenniki nie zostały jeszcze opublikowane i na chwilę obecną trudno określić, jak będą się one kształtowały. Jednakże pierwsze modele mają się pojawić w sprzedaży na polskim rynku w okolicach czerwca więc, zapewne w przeciągu najbliższych tygodni importer, czyli firma Interhandler, powinna już dysponować ostatecznymi cenami.

×