Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ciągnik przygniótł mężczyznę przy zwózce drewna

Autor:

Dodano:

Na stromym zjeździe ciągnik z przyczepą załadowaną drewnem wywrócił się i przygniótł pasażera. Traktorzysta był pijany.

O wypadku informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, a doszło do niego w miniony piątek w Izdebkach, w gminie Nozdrzec (woj. Podkarpackie). Dwóch mężczyzn w wieku 52 i 42 lat zwoziło drewno z pobliskiego lasu do gospodarstwa. W trakcie zjazdu ze stromego zbocza z załadowaną drewnem przyczepą ciągnik wywrócił się.

Jak ustalili policjanci, kierującemu pojazdem 52-latkowi udało się zeskoczyć z traktora, jednak przygnieciony ciągnikiem został pasażer siedzący na błotniku. 52-letni mężczyzna pomógł rannemu koledze wydostać się spod ciągnika i wezwał pomoc. Poszkodowany 42-latek karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala. Tam pozostaje pod opieką lekarzy.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 52-latka. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rannemu mężczyźnie, ze względu na doznane obrażenia została pobrana krew do badania.


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie przeprowadzą postępowanie sprawdzające, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz potwierdzi, który z mężczyzn w chwili zdarzenia kierował ciągnikiem.

 

×