Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Amerykański gigant mleczarski wchodzi na giełdę GDT

Autor:

Dodano:

Jedna z największych spółdzielni mleczarskich w USA będzie handlować swoimi produktami na nowozelandzkiej giełdzie Global Dairy Trade.

Spółdzielnia Dairy Farmers of America (DFA), należąca do farmerów, stanie się częścią globalnego handlu mleczarskiego i będzie oferować swoje produkty na nowozelandzkiej platformie mleczarskiej GDT.

Platforma GDT ma obecnie zarejestrowanych ponad 400 nabywców i zrealizowała ponad 8500 ofert w szerokim asortymencie produktów mleczarskich.

DFA jest największym na świecie sprzedawcą mleka surowego, którego właścicielami są rolnicy. Siedziba firmy mieści się w Kansas City i posiada łącznie 42 zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych.

Produkty DFA oferowane na GDT będą obejmować: bezwodny tłuszcz mleczny, ser, koncentrat białka mleka (70 proc., 85 proc.), beztłuszczowe mleko w proszku, odtłuszczone mleko w proszku, słodką serwatkę w proszku oraz pełne mleko w proszku.

DFA ma ponad 8000 członków i oferuje szeroką gamę produktów mlecznych od płynnego mleka po składniki do produktów pakowanych pod markami, takimi jak: Dairy Farmers of America, Kemps, Keller i Borden.

×