Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowe belki robocze w opryskiwaczach Kuhn

Autor:

Dodano:

Francuska firma Kuhn zaprezentowała niedawno nowe, stalowe belki robocze MTS2 o szerokościach od 18 do 24 m do zawieszanych i ciągnionych opryskiwaczy.

Nowe belki MTS2, które dostępne będą w szerokościach 18, 20, 21 i 24 m, są kompatybilne z opryskiwaczami zawieszanymi Deltis, Altis i Altis 2 oraz opryskiwaczem zaczepianym Lexis.

Złożona z dwóch stalowych ramion, MTS2 to belka polowa, której rurowa konstrukcja zapewniać ma ochronę dla rozpylaczy z przodu, z tyłu i od spodu ramion, czyli tam gdzie operator ma zazwyczaj ograniczoną widoczność z siedzenia w kabinie ciągnika.

Na końcu obu ramion belki znajdują się ramiona zabezpieczające, odchylane w trzech płaszczyznach, które chronić mają opryskiwacz w przypadku natrafienia na przeszkodę.

Belki wyposażono ponadto w przewody cieczowe ze stali nierdzewnej wyposażone w filtry na każdej sekcji co skutkować ma wysoką precyzja oprysku z ograniczonym ryzykiem zatorów w układzie cieczowym.

Za stabilizację belki MTS2 odpowiada natomiast system Trapezia, który obejmuje automatyczną, mechaniczną korektę przechyłu i dwa drążki stabilizujące belkę polową podczas pracy na regularnie pochyłych powierzchniach.

Sama zaś belka jest połączona z opryskiwaczem za pośrednictwem równoległoboku, który spełnia rolę aktywnego zawieszenia podczas pracy i transportu.

Do sterowania użyto natomiast prostego rozdzielacza funkcji hydraulicznych wbudowanego w panel sterujący umieszczany w kabinie ciągnika. Pozwala to ograniczyć instalowanie sterowników w kabinie do minimum.

Z dostępnych opcji przy wyborze tego rodzaju belki polowej warto z pewnością zwrócić uwagę na hydrauliczną korektę przechyłu czy też zmienną geometrię (niezależne sterowanie ustawieniem każdego ramienia).

 

×