Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nietrzeźwy traktorzysta zasnął na kierownicy

Autor:

Dodano:

W niedzielę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o traktorze, który zatarasował drogę wojewódzką w gminie Kraśniczyn (woj. lubelskie).

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się do miejscowości Żułów, w gminie Kraśniczyn. Informator donosił bowiem, że mężczyzna na ciągniku leży z głową na kierownicy. Istniało więc podejrzenie, że traktorzysta zasłabł np. z powodu choroby.


Policjanci nie zastali jednak traktorzysty na siedzeniu pojazdu, bo ten wcześniej dobudzony przez innych uczestników ruchu postanowił się czym prędzej oddalić. Mężczyznę zatrzymano w pobliżu. Okazało się, że jest zdrów, ale poczuł nagłą senność, której powodem był spożywany wcześniej alkohol. Dlatego postanowił się zatrzymać w drodze i zdrzemnąć.


Dobudzony wydmuchał w alkotest 2,2 promila alkoholu. Został on rozpoznany przez świadków jako kierowca ciągnika. Dalsze ustalenia mundurowych wskazywały, iż 54-latek nie posiada prawa jazdy, a jego pojazd nie jest zarejestrowany i ubezpieczony.


Z uwagi na swój stan mężczyzna trafił do aresztu, a ciągnik na policyjny parking. Wczoraj traktorzysta usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia.

×