Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Brazylia chce eksportować więcej żywego bydła

Autor:

Dodano:

Po tym jak Malezja otworzyła swoje podwoje dla brazylijskiego bydła rzeźnego pod koniec stycznia, Kazachstan również dąży do nawiązania kontaktów biznesowych.

Według brazylijskiego ministerstwa rolnictwa, brazylijski sekretarz stanu i wiceminister rolnictwa Kazachstanu uznali świadectwo zdrowia zwierząt, jako podstawę eksportu żywego bydła z Ameryki Południowej do krajów Azji Środkowej.

Sekretarz stanu uznał to za wskazówkę, że wysokie standardy Brazylii w genetyce bydła zostały uznane na arenie międzynarodowej. Dla wiceministra świadectwo jest ważnym elementem budowania współpracy gospodarczej między dwoma krajami.

Niezależnie od wielkości eksportu zarówno otwarcie rynku przez Malezję, jak i porozumienie z Kazachstanem powinny przybliżyć brazylijskich eksporterów żywego bydła do celu, jakim jest sprzedaż 1 mln sztuk bydła na światowym rynku w 2019 roku.

Już w 2018 r. eksport bydła żywego niemal podwoił się z 407 tys. do 790 tys. zwierząt, W szczególności eksportowano je do Turcji, Egiptu i Libanu, z których wszystkie są krajami, w których przestrzega się zasad uboju halal. Ale do tych krajów trafiły nie tylko zwierzęta rzeźne, ale także zwierzęta hodowlane.

 

×