Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

ARiMR ogłosi przetargi na usługi związane z cyberbezpieczeństwem

Autor:

Dodano:

Agencja ogłosi przetargi na usługi związane z cyberbezpieczeństwem o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Chce też więcej robić we własnym zakresie, żeby zwiększyć oszczędności - pisze piątkowy Puls Biznesu.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która jest ważnym klientem branży IT, w ubiegłym roku ogłosiła przetargi na usługi wsparcia największych systemów, warte ponad 200 mln zł. W tym roku zadba o bezpieczeństwo - informuje gazeta.

"Planujemy zamówienia z obszaru bezpieczeństwa o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Chcemy lepiej zabezpieczyć się przed włamaniami i ingerencją w naszą strukturę, planujemy też wzmocnić kontrolę działalności biznesowej: wyłapywanie oszustw, typowanie do kontroli etc." - mówi gazecie Marek Deutsch, wiceprezes ARiMR.

Agencja - jak informuje "PB" - zrealizowała już część inwestycji w tym obszarze, np. w tym roku znacząco rozbudowała system do analityki i monitoringu danych. Obecnie rozpoczyna wdrożenie systemu, który będzie centralnym elementem powstającego tzw. security operations center. W planach ma też rozszerzenie obszaru cyberbezpieczeństwa - m.in. wprowadzenie kompletnej ochrony przed utratą danych (DLP), rozszerzonej ochrony stacji końcowych oraz zawarcie nowej umowy na doradztwo w zakresie cyberbezpieczeństwa.

"Całkowitą nowością będzie u nas wykorzystanie sztucznej inteligencji i analizy danych m.in o zachowaniach użytkowników" - mówi cytowany przez gazetę Sebastian Jaworski, dyrektor departamentu informatyki ARiMR.

ARiMR, która co roku wypłaca dziesiątki miliardów złotych, planuje też nawiązać współpracę z Ministerstwem Finansów, które z sukcesem prowadzi działania antyfraudowe, np. za pomocą JPK - czytamy.

×