Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Morawiecki: Unijny budżet na rolnictwo będzie odpowiadać naszym wyobrażeniom

Autor:

Dodano:

Unijny budżet na rolnictwo będzie odpowiadał naszym wyobrażeniom, jestem coraz bardziej co do tego przekonany - zapewnił w poniedziałek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

- Cieszę się, że budżet dla rolnictwa będzie taki, że będzie odpowiadać naszym wyobrażeniom, jestem coraz bardziej co do tego przekonany - mówił na briefingu szef rządu, przebywający w Brukseli na szczycie UE, poświęconym negocjacjom unijnego budżetu 2021-2027.

- Oczywiście twardo negocjujemy, wiemy, gdzie są nasze cienkie czerwone linie, których na pewno nie pozwolimy przekroczyć - podkreślał.

Przekonywał, że niedzielna dyskusja z Philem Hoganem (komisarz ds. rolnictwa) i jego urzędnikami, zajmującymi się polityką rolną była "niezwykle konstruktywna". - Cieszę się, że mamy takiego partnera po drugiej stronie - oceniał. Partnera - dodał - który rozumie nasze postulaty, iż nie powinno dochodzić do "depopulacji obszarów wiejskich".

Premier zaznaczył, że podczas szczytu wyłożył polskie potrzeby w zakresie rolnictwa. - Potrzeby związane z hodowlą, z uprawą roślin, z dobrostanem zwierząt, z importem z Ukrainy, który czasami staje się nadmiarowy - mówił. Omówiona została też, jak dodał premier, kwestia wzmacniania kontroli na granicy ukraińskiej, bo Ukraina czasem wykorzystuje "pewne luki w przepisach". 

×