Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Tuczniki najdroższe od ponad pięciu lat

Autor:

Dodano:

W ostatnich dniach odnotowano w naszym kraju kolejne podwyżki cen tuczników. Obecnie znajdują się one na poziomie niespotykanym od jesieni 2013 roku.

Za nami kolejne (choć już nie tak spektakularne jak w ubiegłych tygodniach) podwyżki cen świń rzeźnych. Jak wynika z naszej redakcyjnej sondy, w ciągu minionych siedmiu dni świnie podrożały przeciętnie o 10 groszy w przypadku zwierząt sprzedawanych w wadze bitej ciepłej, i o około 5 groszy w przypadku tuczników sprzedawanych w wadze żywej.

Za żywiec wieprzowy klasy pierwszej krajowe skupy płacą obecnie średnie 5,49 zł netto za kilogram. Ceny wahają się od 4,90 do 6,20 zł za kilogram. Ceny półtusz w klasie E osiągnęły symboliczną granicę 7 zł netto za kilogram, i wahają się w granicach 6,70 - 7,50 zł netto za kilogram.

Tym samym ceny podskoczyły do poziomu niespotykanego od jesieni 2013 roku. W późniejszym okresie tylko raz (latem 2017) ceny zbliżyły się do tej granicy, jednak wówczas cenniki zatrzymały się na wartości 6,95 zł netto za kilogram.

×