Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Szydło: Powołujemy Narodowy Instytut Kultury Ludowej Dziedzictwa Wsi

Autor:

Dodano:

Z inicjatywy ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego we współpracy z MKiDN, podjęliśmy decyzję o powołaniu Narodowego Instytutu Kultury Ludowej Dziedzictwa Wsi - powiedziała we wtorek wicepremier Beata Szydło na konferencji prasowej w KPRM.

W konferencji udział biorą wicepremier Beata Szydło, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

- Z inicjatywy ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ministra Piotra Glińskiego, została podjęta decyzja o powołaniu Narodowego Instytutu Kultury Ludowej Dziedzictwa Wsi - poinformowała wicepremier.

- Nawiązujemy tym samym do podobnej inicjatywy, która w okresie międzywojennym była realizowana z powodzeniem dla rozwoju obszarów wiejskich, ale również dla kultywowania tradycji, kultury tego wszystkiego co jest ogromnym dziedzictwem, co jest ogromnym wkładem w naszą kulturę narodową - wyjaśniła.

×