Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Traktorzyści na celowniku policji

Autor:

Dodano:

Jeden rolnik stanie przed sądem za jazdę „pod wpływem” i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, drugi przewoził zbyt wielu pasażerów.

Na 3 miesiące zatrzymano prawo jazdy 37-letniemu traktorzyście z powiatu elbląskiego (woj. warmińsko-mazurskie), który przewoził w kabinie ponadnormatywną osobę. Ciągnik był zarejestrowany jako dwuosobowy, a jechały nim trzy osoby. Policjanci, którzy ciągnik zatrzymali do kontroli uznali, że kierowca spowodował zagrożenia w ruchu drogowym i zatrzymali jego prawo jazdy. Traktorzysta był trzeźwy.

Surowsze konsekwencje czekają traktorzystę z powiatu piskiego, który swój pojazd prowadził mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali go do kontroli w ramach prowadzonej na drogach powiatu akcji „Alkohol i narkotyki”. Sposób jazdy traktorzysty wskazywał na to, że może być pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 43-letniego mieszkańca gminy Biała Piska wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie sprawdzania danych 43-latka w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że traktorzysta złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten orzeczony mu został w 2016 roku i obowiązywał do lipca bieżącego roku. Kierujący dopuścił się więc dwóch przestępstw - kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

×