Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ochrona upraw małoobszarowych z Innvigo

Autor:

Dodano:

Polska firma INNVIGO dała się poznać jako producent środków ochrony roślin dla rolnictwa. Teraz, po kilku latach obecności na rynku, wkracza z ofertą także do segmentu upraw warzywniczych i specjalistycznych.

Od tego sezonu paleta produktów do zastosowań małoobszarowych znacznie się powiększyła, ponieważ znane i cenione preparaty otrzymały rozszerzenia rejestracji. Warto podkreślić, że rozszerzenia te zostały uzyskane w odpowiedzi na potrzeby plantatorów warzyw, którzy na skutek regulacji i ograniczeń unijnych mają do dyspozycji coraz mniejszą pulę substancji aktywnych do ochrony swoich upraw.


Firma stawia na rozwiązania sprawdzone i bezpieczne. Prowadzi własne doświadczenia polowe, szklarniowe oraz w warunkach in vitro.

- Działając w sektorze postpatentowym, przy rejestracjach stawiamy na innowacje. Część naszych produktów jest w innych formulacjach, np. azoksystrobina jako zawiesinoemulsja, czyli Makler 250 SE, acetamipryd w postaci płynnej – Los Ovados 200 SE/ Apis 200 SE. Zmiana formulacji często powoduje, że kropla na powierzchni rośliny zachowuje się inaczej, zmienia się absorpcja. Inne ułożenie kropli sprawia, że nawet silna operacja słońca nie wywołuje poparzenia rośliny. Firma zmienia także nośniki, żeby dostosować działanie preparatów do polskich warunków – wyjaśnia Witold Dzitkowski, doradca w firmie INNVIGO.

W uprawach ziemniaka w tym sezonie plantator może zastosować np.:

Ponadto w tym sezonie firma proponuje szeroką gamę produktów dla upraw: cebuli, kapusty głowiastej, kapusty pekińskiej, brokułu, kalafiora, pomidora, papryki, oberżyny (w polu i pod osłonami.

×