Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pasażerka spadła z wozu i trafiła do szpitala

Autor:

Dodano:

Do groźnego w skutkach wypadku doszło na polnej drodze w miejscowości Górka Lubartowska, w gminie Niedźwiada (woj. lubelskie). Z doczepionego do ciągnika wozu spadła kobieta.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze gruntowej w miejscowości Górka Lubartowska w gminie Niedźwiada, w miniony piątek tuż przed południem. Jak ustalili policjanci, starsze małżeństwo rolników wracało z lasu, gdzie zbierali chrust na opał. 71-latek kierował ciągnikiem, a jego 64-letnia żona siedziała na wozie. Gdy wóz podskoczył na wybojach, kobieta spadła i nie była w stanie się podnieść.

Gdy po chwili kobieta zaczęła tracić przytomność, mężczyzna pobiegł do najbliższego domu i wezwał pomoc. Kiedy wrócił na miejsce kobieta już nie oddychała. 71-latek prowadził sztuczne oddychanie do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Akcja reanimacyjna dokończona przez ratowników medycznych i policjanta przywróciła krążenie.

Kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący ciągnikiem rolniczym był trzeźwy.

×