Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ceny tuczników minimalnie w górę

Autor:

Dodano:

Pomimo stagnacji na niemieckim rynku w krajowych skupach odnotowaliśmy niewielki wzrost cen tuczników w wadze bitej ciepłej. Ceny żywca pozostają bez większych zmian.

Mimo żeod połowy kwietnia na niemieckim rynku nie obserwujemy praktycznie żadnych zmian cen, to w krajowych skupach można było zaobserwować w minionych dniach podwyżki. Dotyczą one cen tuczników sprzedawanych w wadze bitej ciepłej, ceny żywca nie uległy w porównaniu z zeszłym tygodniem żadnym zmianom.

Za kilogram półtuszy w klasie E krajowe skupy płacą obecnie średnio 7,08 zł netto za kilogram, czyli o 6 groszy więcej niż tydzień temu. Ceny wahają się w przedziale 6,70 - 7,40 zł netto za kilogram. Żywiec wieprzowy pierwszej klasy kosztuje obecnie średnio 5,48 zł netto, czyli dokładnie tyle, co siedem dni temu. Ceny zawierają się w przedziale 4,90 - 5,90 zł netto za kilogram.

W chwili obecnej sytuacja na rynku wydaje się stabilna, nie oznacza to jednak, że nie istnieją szanse na dalsze podwyżki cen. Jak twierdzą analitycy Krajowego Związku Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej, sytuacja na rynkach azjatyckich daje spore szanse na dalsze podwyżki cen w drugiej połowie roku:

>>>>> Czytaj więcej: KZP-PTCh: Duże szanse na dalszy wzrost cen tuczników

Warto pamiętać także, że z każdym tygodniem nasila się oddziaływanie czynników sezonowych, co jeszcze bardziej zwiększa szanse na wzrost cen skupu świń rzeźnych.

×