Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Przewrócił się tir wiozący świnie

Autor: Farmer.pl

Dodano: 08-05-2019 18:09

Na drodze krajowej nr 28 niedaleko Limanowej (woj. małopolskie) wywróciła się ciężarówka przewożąca trzodę.

Do wypadku doszło w miniony wtorek, na ulicy Słomka w miejscowości Mszana Dolna, w powiecie limanowskim. Z nieustalonych dotąd przyczyn ciężarówka wypadła z drogi i wywróciła się na bok w pobliżu zabudowań mieszkalnych. W naczepie znajdowało się prawie 200 tuczników.


Kierowca pojazdu z niegroźnymi dla życia obrażeniami trafił do szpitala. W wyniku kraksy padły 24 świnie z transportu, część z nich decyzją lekarza weterynarii została uśpiona w skutek poważnych urazów. Kilka tuczników uciekło zaś z uszkodzonej naczepy i rozbiegło po okolicy. Spłoszone zwierzęta zostały szybko wyłapane i razem z resztą przeładowane do podstawionej ciężarówki.


Usuwanie skutków wypadku trwała ponad 5 godzin. Przez 2 godziny droga krajowa była całkowicie zablokowana. W działaniach wzięli udział strażacy z OSP Mszana Dolna i PSP Limanowa.


Jak informuje portal Sądeczanin.info, śledczy ustalają, jak doszło do kolizji. Inspektorzy transportu drogowego na zlecenie policji ustalają, z jaką prędkości poruszał się tir przed wypadnięciem z drogi.

 

×