Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Włamał się i ukradł żywność dla potrzebujących

Autor:

Dodano:

Policjanci z Gołdapi zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do magazynu miejscowej organizacji charytatywnej. Łupem złodzieja padła żywność przeznaczona dla potrzebujących.

Przed kilkoma dniami policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z magazynów na terenie Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie). Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawca wybił szybę i z pomieszczenia ukradł żywność przeznaczoną dla potrzebujących. Straty oszacowano na kwotę 200 złotych.


Złodziejem okazał się znany policjantom 24-latek, którego funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku już następnego dnia. Mężczyzna wczesnym rankiem ponownie wybił szybę i włamał się do tego samego magazynu. Nie zdążył jednak nic ukraść, bo został zaskoczony przez policjantów.


W chwili zatrzymania włamywacz był nietrzeźwy. Usłyszał już zarzuty do których się przyznał. O wysokości kary dla 24-latka zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Mieszkańcowi Gołdapi grozi jednak wyższy wymiar kary, bowiem mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. Ponadto sprawca poniesie konsekwencje za zniszczone podczas włamań szyby i drzwi.

×