Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Dziewczynka potrącona przez ciągnik, chłopiec wjechał w auto

Autor: Farmer.pl

Dodano: 09-05-2019 08:29

Do szpitala w Suwałkach z urazem głowy trafiło dwoje nastolatków z woj. warmińsko-mazurskiego, którzy tego samego dnia i niemal w tym samym czasie ucierpieli w wypadkach drogowych.

Najpierw 12-letni rowerzysta zderzył się z samochodem osobowym w Gołdapi, a później 13-latka została potrącona przez ciągnik rolniczy w powiecie oleckim. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że w obu przypadkach zawiniła nieuwaga nastolatków.


O zdarzeniach informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Do pierwszego z nich doszło we wtorek, około godz. 13.40 na ul. Żeromskiego w Gołdapi, gdzie młody rowerzysta zderzył się z samochodem osobowym. Według ustaleń drogówki, 12-latek jechał rowerem po chodniku, ale w pewnym momencie postanowił skręcić w lewo. Wykonując ten manewr wjechał na jezdnię i uderzył w bok jadącego prawidłowo drogą samochodu osobowego. Kierującej autem i jej pasażerce mimo gwałtownego hamowania nic się nie stało. 12-latek doznał licznych otarć i stłuczeń, dlatego trafił na obserwację do szpitala.


Niemal w tym samym czasie – tuż po godz. 14:00 - w miejscowości Żydy w gminie Kowale Oleckie, doszło do potrącenia 13-latki przez ciągnik rolniczy. Dziewczynka tuż przed zdarzeniem wysiadła z autobusu, którym wróciła ze szkoły. Kiedy autokar ruszył w dalszą drogę, dziewczynka wybiegła zza niego na jezdnię wprost przed jadący ciągnik rolniczy.


W wyniku zderzenia dziecko doznało urazu głowy i śmigłowcem zostało przetransportowane do szpitala w Suwałkach. Kierujący ciągnikiem 23-latek był trzeźwy, jednak podczas wykonywanych czynności okazało się, że nie posiada wymaganych uprawnień do prowadzenia ciągnika. W związku z tym został on ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Kary nie uniknął również właściciel firmy, do której należy ciągnik rolniczy. Przedsiębiorca również został ukarany 300-złotowym mandatem za dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę bez wymaganych uprawnień.

×