Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kosiniak-Kamysz: będziemy tworzyć fundusz stypendialny dla dzieci i wnuków pracowników PGR-ów

Autor:

Dodano:

– Będziemy tworzyć fundusz stypendialny dla dzieci i wnuków pracowników PGR-ów – powiedział w niedzielę w Szczecinie przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas regionalnej konwencji Koalicji Europejskiej. Przywrócimy energię odnawialną na Pomorzu Zachodnim – zapowiedział też szef ludowców.

- Dzisiejsza partia władzy, zaraz jak objęli rządy, zlikwidowali energetykę prosumencką, zahamowali odnawialne źródła energii, zahamowali farmy wiatrakowe. Tutaj na zachodnim Pomorzu przywrócimy energię odnawialną, to będzie zielone miejsce, zielonej i odnawialnej energii - powiedział w niedzielę w Szczecinie szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz podczas regionalnej konwencji Koalicji Europejskiej w Szczecinie.

Szef ludowców podkreślił też, że Koalicja Europejska pamięta "o problemach i o nierozwiązanych sprawach" oraz o osobach, które mieszkały i pracowały w Państwowych Gospodarstwach Rolnych, a także "o ich dzieciach i wnukach", które "przez może czasem zbyt szybką transformację" zostały obciążone "trudnym doświadczeniem biedy i bezrobocia".

- Będziemy tworzyć fundusz stypendialny dla dzieci i wnuków pracowników PGR-ów - zapewnił Kosiniak-Kamysz. Zaznaczył, że chodzi o wsparcie, które ma pomóc im zdobyć umiejętności. Podkreślił, że "pomoc społeczna jest bardzo ważna".

- Wiem dobrze o tym, jak ważne jest wsparcie społeczne, socjalne, ale ważniejsze jest jeszcze danie wędki, a nie tylko ryby - zaznaczył Kosiniak-Kamysz. 

Podczas konwencji Kosiniak-Kamysz mówił m.in. o sytuacji rolnictwa. Ocenił, że "dzisiaj rządzący to są fałszywi obrońcy polskiej wsi". - Nie możemy się zgodzić, żeby coraz więcej programów z Europy nie było wykorzystywanych w Polsce - oświadczył lider PSL.

Według niego poziom wykorzystania środków unijnych w Polsce jest poniżej średniej europejskiej.

Kosiniak-Kamysz zapowiedział m.in. powszechny program dopłat do zielonej energii. Przejdziemy na zieloną stronę mocy - zapewnił, odnosząc się do programu PSL i KE. Zapowiedział także wprowadzenie programu małej retencji by przeciwdziałać suszy i jej skutkom.

Prezes PSL zarzucił PiS, że doprowadził do podziału Polski i zniszczenia idei wspólnoty. - To jest wielkie zadanie Koalicji Europejskiej zwyciężyć w tych wyborach, nie dla ambicji politycznych, ale żeby przywrócić wspólnotę Polaków. Po to idziemy razem w tej różnorodności - oświadczył Kosiniak-Kamysz, odnosząc się do nadchodzących eurowyborów.

Szef PSL apelował o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowanie na KE. - Proszę was o ten głos, za Polską silną, zjednoczoną, za Polska braterską - mówił Kosiniak-Kamysz.

×