Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Deutz-Fahr: kolejny "wojownik" wkracza do akcji

Autor:

Dodano:

Już w 2017 roku Deutz-Fahr zaprezentował dwa nowe modele specjalne z 9340 TTV i 7250 TTV Warrior. Teraz, ze względu na duże zapotrzebowanie, pojawi się limitowana edycja 6215 TTV Warrior o mocy 226 KM.

Pod maską ciągnika mamy do czynienia ze  sprawdzoną technologią z serii 6: nowy Warrior jest wyposażony w silnik 6-cylindrowy Deutz o pojemności 6,1 l osiągający moc maksymalną na poziomie 226 KM i maksymalny moment obrotowy 889 Nm osiągany przy 1500 obr./min. 

Model Agrotron 6215 TTV Warrior wyposażono w skrzynię biegów ZF S-Matic w wersji standardowej lub HD – Heavy Duty, przeznaczoną głównie do wykorzystania w pracach polowych. Układ napędowy oferuje możliwość pracy w trybach: manualnym, automatycznym i WOM. Tryby wybierane są przy użyciu przycisku na podłokietniku w kabinie ciągnika.

Oś przednia z układem amortyzacji

Agrotron 6215 TTV Warrior wyposażono w oś przednią o całkowicie nowej konstrukcji, produkowaną przez Dana. Amortyzacja osi działa adaptacyjnie do prędkości jazdy, siły hamowania i warunków terenowych i zmienia sposób działania i twardość zawieszenia. Dodatkowo ciągnik wyposażono w system Anti-Dive, zapobiegający "nurkowaniu" przodu w trakcie hamowania. Operator ma możliwość rozłączenia amortyzacji. 

Układ hydrauliczny

Nowy Agrotron 6215 TTV Warrior to jeszcze lepsze parametry hydrauliki. Ciągnik oferuje pompę Load-Sensing z wydajnością 160 l/min. W przypadku sterowania elektro-hydraulicznego, wszystkie obwody hydrauliki sterowane są w sposób proporcjonalny, operator może też dowolnie ustawiać przepływ i czas podawania oleju na wszystkich obwodach. Do sterowania służą przełączniki na joysticku głównym, na joysticku hydrauliki i przełączniki na podłokietniku.

Podnośniki

Nowy Agrotron 6215 TTV Warrior oferuje podnośnik tylny elektroniczny o udźwigu 10000kg. Podnośnik tylny sterowany jest pokrętłami i przyciskami. Udźwig przedniego podnośnika wynosi 5200kg. Ponadto nowego Agrotrona 6215 TTV Warrior wyposażono w elektroniczny podnośnik przedni z kontrolą pozycji ramion. Przyciski sterowania podnośnikami umieszczono także z przodu ciągnika, na korpusie podnośnika oraz na tylnych błotnikach. Mały joystick hydrauliki może być wykorzystany do sterowania ładowaczem czołowym.

Kabina MaxiVision II

Modele Serii 6 TTV zostały wyposażone w kabinę MaxiVision II. Ciągnik charakteryzuje się wysokim poziomem ergonomii; logicznie rozmieszczone przyrządy sterownicze są łatwe w identyfikacji. Nowy panel zegarów z wyświetlaczem InfoCenterPro dostarcza informacje na temat parametrów ciągnika. Kabina na sześciu słupkach oferuje dobrą widoczność w każdym kierunku dzięki dużej powierzchni szyb. Operator ma do dyspozycji komfortowy fotel amortyzowany pneumatycznie. W kabinie zamontowano także duży, miękki fotel dla pasażera. Pod nim znajduje się duży, chłodzony schowek na napoje. Wyposażenie opcjonalne ciągnika stanowi iMonitor drugiej generacji z 12-calowym ekranem dotykowym. iMonitor jest centrum sterowania wszystkimi funkcjami ciągnika, dodatkowo obsługuje maszyny poprzez standard ISOBUS, służy także do obsługi systemów rolnictwa precyzyjnego Agrosky. Kabina MaxiVision dostępna jest obecnie z trzema wersjami dachu – z zieloną nieprzezroczystą pokrywą, z szyberdachem szklanym lub z plastikowym wzmocnionym oknem dachowym i strukturą FOPS.

Pakiet standardowego wyposażenia ciągnika w wersji Warrior obejmuje:
– chromowaną osłonę rury wydechowej,
– xenonową lampę ostrzegawczą,
– fotel - Max Comfort Evolution Active DDS XXL,
– radioodbiornik z USB,
– Specjalną matę podłogową.

Dostępne są dwie wersje kolorystyczne  modelu Agrotron 6215 TTV Warrior: w standardowym kolorze zielonym i w kolorze czarnym.

 

×