Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Zderzenie trzech ciężarówek na Dolnym Śląsku - z naczepy tira spadł kombajn

Autor:

Dodano:

Ciężarówka wioząca kombajn uderzyła w dwie ciężarówki z betonem, maszyna rolnicza spadła i zablokowała jezdnię. Transportowane na platformie koło uderzyło w samochód w przeciwnym pasie ruchu.

Do wypadku doszło dzisiaj ok. godz. 6 w rejonie miejscowości Korzeńsko na trasie S5, na odcinku między Wrocławiem a Rawiczem. Tir wiozący kombajn w niewiadomych przyczyn najechał na stojące na pasie awaryjnym dwa samochody z betonem.

Na skutek uderzenia warta około 900 tys. zł maszyna spadła z platformy transportowej i wylądowała na środku jezdni, blokując drogę ekspresową w kierunku Poznania. Na naczepie wiezione były osobno dwa koła, jedno z nich po zderzeniu poturlało się w podskokach na przeciwny pas ruchu i uderzyło w busa. Jedna z betoniarek również przekoziołkowała na nasyp ekspresówki.


W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne. Jednego z poszkodowanych ze zmiażdżonej kabiny musieli uwolnić strażacy. Ranni byli przytomni i trafili do szpitala. Według ratowników, ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.


Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Na chwile obecna wiadomo, że jedna z betoniarek uległa awarii i zjechała na boczny pas. Kierowca drugiej stanął, by pomóc koledze. Jak informuje policja, oba pojazdy zostały prawidłowo oznakowane.


Przez kilka godzin trasa S5 była nieprzejezdna. Samochody kierowano na objazdy drogą krajową numer 5. Ruch przywrócono przed południem, jednak usuwanie skutków wypadku potrwało jeszcze kilka godzin.


fot. KP PSP Rawicz, Rawicz24.pl

 

×