Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kolejna generacja Fendt’a 900 Vario w drodze

Autor:

Dodano:

Im bliżej tegorocznych targów Agritechnica w Hanowerze, tym więcej nowych modeli ciągników zostaje ujawnionych. Dzisiaj publikujemy znalezione w Internecie zdjęcia najnowszego "konia pociągowego" ze stajni Fendt.

Konkurencja zaprezentowała już kolejne odsłony „mocarzy” w postaci maszyn Case IH Magnum i New Holland T8. Wiemy też, że testowany już jest nowy John Deere 8R. W takiej sytuacji Fendt nie mógł zostać w tyle.

>> Nowe Magnum w wersji europejskiej

Wszystko wskazuje na to, że najświeższy model ciągnika Fendt 900 Vario będzie kontynuował nowy język stylistyczny marki z Marktoberdorfu zapoczątkowany przez typoszereg 1000. Trzeba przyznać, że w tych szatach niemiecka maszyna wygląda bardzo bojowo. Wiemy, że wygląd to rzecz względna, ale naszym zdaniem to najładniejszy design Fendt’a w ostatnich dekadach.

Ptaszki ćwierkają również, że Niemcy powracają w szerszym zakresie do silników MAN – takowy posiada największa seria 1000 i protoplasta dzisiejszych Vario, czyli Favorit 916-924 Vario (1996-2000).

>> Czy tak będzie wyglądała następna generacja John Deere'a serii 8R?

W nowej „900-tce" zastąpi on motor firmy Deutz AG. Jest wielce prawdopodobne, że będzie to MAN D1556 o pojemności 9 l i zakresie mocy od 275 do 434 KM. Czyżby zwiastowało to pojawienie się w nowej gamie najmocniejszej odmiany Fendt 942 Vario?

Raczej nie z prostego powodu.  Byłby to bowiem już drugi model pokrywający się mocą z typoszeregiem 1000 Vario – 939 i 1038 oraz 942 i 1042. Na to pytanie jednak ostateczną odpowiedź otrzymamy już w najbliższych miesiącach.

>> Pierwsze fotografie nowego New Hollanda T8

 

×