Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Südzucker nie sprzeda cukrowni francuskim plantatorom

Autor:

Dodano:

Südzucker nie sprzeda plantatorom dwóch francuskich fabryk Eppeville i Cagny. Zdaniem koncernu, nadwyżki mocy produkcyjnych we Francji należy zmniejszyć.

Francja jest rynkiem nadwyżkowym, podkreślił lider europejskiego rynku. Tam produkuje się dwa razy więcej cukru niż konsumuje. Ponadto konkurencja tam jest bardzo duża, zarówno pod względem dostaw buraków, jak i sprzedaży cukru.

Francuscy plantatorzy buraków złożyli w zeszłym tygodniu ofertę przejęcia dwóch zakładów za 30 mln euro od Saint Louis Sucre, filii Südzucker, a tym samym chcą zachować uprawę buraków w tych regionach.

Dyrektor generalny Südzucker AG powiedział, że koncern nie kończy produkcji cukru, aby zaoferować tę możliwość innym graczom, ale usunąć nadwyżkę mocy z rynku.

Kilka dni temu Saint Louis Sucre ogłosił dopłatę do zbiorów w 2018 r., zwiększając całkowitą cenę do 22,01 euro / tonę buraków o zawartości cukru 16 proc. W ciągu najbliższych kilku tygodni Saint Louis Sucre przedstawi plantatorom propozycje umów na najbliższe lata.

×