Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rodzina łabędzi zablokowała drogę krajową nr 7

Autor:

Dodano:

Policjanci ostródzkiej drogówki podjęli się nietypowej interwencji na „starej” drodze krajowej nr 7. Musieli wstrzymać ruch, by samochody nie rozjechały rodziny łabędzi.

Zdarzenie miało miejsce w okolicach Grabina w gminie Ostróda (woj. warmińsko-mazurskie). Samochód osobowy na widok policyjnego radiowozu zaczął dawać sygnały świetlne, a kierowca machać rękoma, by policjanci się zatrzymali.

Funkcjonariusze byli przekonani, że kierowca potrzebuje pomocy w związku np. z awarią auta. Zrozumieli powód zachowania kierowcy, gdy wysiedli z auta i zobaczyli na drodze rodzinę łabędzi. Dwa dorosłe ptaki z kilkoma pisklętami spacerowały po jezdni.


„Funkcjonariusze wstrzymali ruch pojazdów i podjęli próbę przeprowadzenia „spacerowiczów” w bezpieczne miejsce. Nie było łatwo. Dorosłe łabędzie odbierały chęć pomocy, jako atak i broniły swoich młodych. Do pomocy ruszyli jednak również inni kierowcy i wspólnymi siłami udało się przekonać ptaki, aby zeszły z drogi” – relacjonuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

×