Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Mzuri Rezult teraz w wersji 3 metrowej

Autor:

Dodano:

Brony mulczowe Mzuri Rezult to maszyny do ultra płytkiej uprawy pożniwnej. Dotychczas w ofercie firmy był tylko jeden model o szerokości 7,5 m a obecnie dostępna będzie także 3 metrowa wersja dla mniejszych traktorów.

Najnowsze dzieło konstruktorów firmy Mzuri, które mieliśmy okazję zobaczyć 28 maja br. podczas Dni Pola Mzuri w Śmielinie, powstało z myślą o zastosowaniach w mniejszych gospodarstwach z ciągnikami małej mocy. Do współpracy z wersją o szerokości 3 m wystarczy już ciągnik o mocy od 50 KM.

Najmniejszy Rezult, podobnie jak jego większy brat, posiada 5 rzędów palców sprężystych o wysokości 70 cm i średnicy 18 mm, które jak zapewnia producent są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Pierwszą sekcję roboczą stanowi natomiast 8 uzębionych talerzy.

Waga maszyny mieścić się będzie w okolicach 650 kg, a do jej obsługi wymagana będzie 1 para złączy hydraulicznych, które odpowiadają za ustawianie kąta pracy palców oraz za podnoszenie lub opuszczanie sekcji talerzowej.

W przeciwieństwie do większego modelu rozstaw pomiędzy rzędami palców sprężystych będzie zmniejszony z 50 do 35 cm tak aby zapewnić bardziej kompaktowe rozmiary i ułatwić tym samym manewrowanie na mniejszych polach.

Dodatkowo konstrukcja jest przystosowana do zamontowania siewnika poplonów, dzięki standardowo montowanej podstawie pod tego rodzaju narzędzie.

Maszyna, którą firma zaprezentowała jest jeszcze wersją prototypową z większym rozstawem palców sprężystych, ale już w najbliższym czasie przedstawiona będzie finalna wersja, która wejdzie do produkcji.

×