Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Apel o obronę rolników z Dawid

Autor:

Dodano:

Dlaczego krowy z Deszczna mają tylu obrońców, a nie mają ich zdrowe świnie i broniący ich i swoich gospodarstw rolnicy?

Rolnicy ze ZZRR „Solidarni” domagają się umorzenia postępowania sądowego wobec tych rolników, którzy są objęci aktem oskarżenia o utrudnianie wybicia świń w Dawidach. Wyrok w tej sprawie ma zapaść 25 czerwca.

Przypomnijmy, że jeszcze przedwczoraj minister Ardanowski krytykował zainteresowanie ekologów stadem krów z Deszczna.

Więcej: Polowania ochroni policja

Dzień później ogłosił jednak decyzję o tym, że nakazujący wybicie stada wyrok nie zostanie uwzględniony – a krowy trafią po przebadaniu do hodowli.

Więcej: Wolne krowy z Deszczna jednak nie trafią na ubój

Podziwu dla wspaniałego stylu życia zdziczałego stada (czy ma ono właściciela? Do końca nie wiadomo, są przekazywane sprzeczne informacje na ten temat) nie podzielają rolnicy, którym wybijano zdrowe świnie.

- Tylko dlatego, że kilka kilometrów dalej był wirus ASF u dzików, wybijano świnie i niszczono ludziom hodowle – mówi Marcin Bustowski, przewodniczący ZZRR „Solidarni”. – Nikt nie przeprowadzał badań i nie występował do sądu o wyroki. Teraz z powodu stada, które w ocenie sądu Rzeczpospolitej stwarza zagrożenie, podniesiono taki alarm. Nie możemy się zgodzić na taki fałsz – i etyków, i ekologów. Postępowanie sądowe zmierzające do ukarania rolników, którzy bronili swoich świń i swoich gospodarstw, powinno być umorzone. Czekamy na zainteresowanie sprawą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

×