Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

IMGW: Upały na zachodzie, burze na południu

Autor:

Dodano:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami do 32 st. w woj. lubuskim oraz w zachodnich powiatach woj. wielkopolskiego i wschodnich powiatach zachodniopomorskiego. Z kolei na południu woj. małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego spodziewane są burze.

Ostrzeżenia przed upałami obejmują cały teren województwa lubuskiego oraz zachodnie powiaty Wielkopolski. Temperatura może się tam wahać od 29 st. do 32 st. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 16 st. do 18 st. Alerty pierwszego stopnia zgodnie z prognozami Instytutu mogą utrzymać się do środy.

Ponadto IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla południowych części podkarpacia i małopolski, jak również dla powiatu żywieckiego w woj. śląskim.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu - przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

×