Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Park w Pile zamknięty, bo zamieszkały w nim dziki

Autor:

Dodano:

Władze samorządowe zdecydowały o zamknięciu do odwołania parku miejskiego w Pile, gdyż zadomowiła się w nim rodzina dzików.

Miasto nie chce zlecać odstrzału zwierząt, w obawie przed reakcją ekologów i przyjaciół zwierząt. Tym bardziej, że w parku od kilku dni żeruje locha z 6 podrośniętymi warchlakami. Ustawiono więc tzw. żywołapkę, w nadziei że dziki uda się schwytać i wywieźć do lasu.

Jak donosi "Głos Wielkopolski", plan się jednak nie powiódł, bo spacerowicze i bywalcy sąsiadujących z parkiem ogródków działkowych zaczęli dokarmiać leśnych gości. Dzikom spodobała się więc ostoja z darmową stołówką, a kukurydza czekająca w zastawionej w pułapce ich nie nęci.

Z tego powodu władze miasta zdecydowały o zamknięciu parku dla mieszkańców. Czekają, aż odcięte od zaopatrzenia w bagietki, kanapki i ziarno dziki wreszcie skuszą się na przynętę w pułapce. Sceptycy podejrzewają jednak, że dzicza rodzinka ma w parku tak komfortowe warunki i wystarczającą ilość pożywienia, że nie niepokojona przez ludzi raczej na dobre zaanektuje park.

×