Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Popisy pijanych traktorzystów

Autor:

Dodano:

Obywatelską postawą wykazało się troje mieszkańców Piszczaca na Podlasiu, którzy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciągnika. Pijanego traktorzystę zatrzymali też policjanci pod Pińczowem (woj. świętokrzyskie).

Dyżurny komisariatu policji w Terespolu przyjął zgłoszenie dotyczące ujęcia obywatelskiego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że przy ulicy Dworskiej w Piszczacu razem z dwoma innymi osobami zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Na miejscu policjanci ustalili, że 18-latek z Piszczaca w trakcie przejażdżki rowerowej zauważył przy ulicy Dworskiej jadący „wężykiem” ciągnik rolniczy marki Ursus. Wszystko wskazywało na to, że jego kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie z traktora spadł na jezdnię siedzący na błotniku pasażer. Nastolatek wykorzystując fakt, że ciągnik zatrzymał się, podbiegł i zabrał kluczyki z pojazdu.

Kierowca traktora i jego pasażer próbowali uciekać, ale z pomocą 18-latkowi przyszły dwie mieszkanki Piszczaca. Wspólnymi siłami udało im się uniemożliwić nietrzeźwym mężczyznom ucieczkę do czasu przyjazdu policjantów. Badanie alkomatem kierującego ursusem 62-latka z Piszczaca Trzeciego wykazało, że ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Podobnym sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych mógł się poszczycić traktorzysta, który wpadł w ręce policjantów w gminie Złota. Powodem zatrzymania do kontroli kierowcy był brak tablicy rejestracyjnej w pojeździe. W czasie sprawdzenia okazało się, że 50-letni mężczyzna był upojony alkoholem. Pierwsze badanie wykazało ponad 3 promile. Jakby tego było mało, do 2023 r. ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Sprawą obu kierowców zajmie się najpierw prokurator, a później sąd. Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów i kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

×