Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pożar pasieki pod Braniewem, pszczelarz podejrzewa podpalenie

Autor:

Dodano:

Wóz pasieczny wraz z ulami i wyposażeniem spłonął doszczętnie w pewnym gospodarstwie w Józefowie, w gminie Braniewo (woj. warmińsko-mazurskie).

Rankiem 1 czerwca strażacy z Komendy Powiatowej PSP i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie zostali wezwani do pożaru pasieki w miejscowości Józefowo, w gminie Braniewo. Na miejscu okazało się, że ogniem objęta jest przyczepa pasieczna, w której znajdowało się wyposażenie i sprzęt służący do prowadzenia pasieki oraz umieszczone wewnątrz ule z owadami.

Strażacy sprawnie ugasili pożar, pogorzelisko zostało sprawdzone, a zarzewia ognia, które zlokalizowano z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, dogaszono.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Jak donosi portal Braniewo, właściciel pasieki jest przekonany, że wóz pasieczny został podpalony. Straty wycenił na 30 tys. zł. Ruszyła też zbiórka pieniędzy na rzecz odtworzenia pasieki. - W pożarze straciliśmy rodziny pszczele, cały sprzęt pszczelarski w postaci miodarki, dłut pasiecznych, spłonęły również puste ule czekające na zasiedlenie - skarży się na stronie internetowej zbiórki właściciel pasieki.

 

×