Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kolejne ulepszenia w Mzuri Pro-Til

Autor: Karol Wieteska

Dodano: 10-06-2019 11:05

Rosnące oczekiwania klientów i otwartość na ich sugestie powodują, że w agregatach Mzuri Pro-Til stale wprowadzane są ulepszenia. Kilka z nich mogliśmy poznać podczas ostatnich Dni Pola Mzuri w Śmielinie.

Zaczepiane agregaty Mzuri Pro-Til (występuje również wersja zawieszana) do uprawy pasowej cieszą się rosnącą popularnością ze względu na coraz bardziej niekorzystne warunki pogodowe, występujące w naszym kraju. W związku z tym inżynierowie Mzuri cały czas intensywnie pracują nad udoskonalaniem tych maszyn. Jedną z ostatnich modernizacji, jakie wprowadzono jest hydrauliczna regulacja opcjonalnej, pierwszej sekcji roboczej, na którą składają się ustawione pionowo dyski nacinające resztki roślinne na powierzchni gleby.

Jak powiedział Adam Synoweć, konstruktor firmy Mzuri, nie będzie to jedyna zmiana, gdyż w zaawansowanym stadium znajdują się również prace nad wprowadzeniem indywidualnej regulacji głębokości każdego z dysków nacinających.

Ponadto do agregatów o szerokości powyżej 3 m wyposażonych w sekcję talerzy nacinających wprowadzone będzie również hydrauliczne składanie skrajnych sekcji do szerokości transportowej 3 m, co dotychczas odbywało się ręcznie.

Dodatkowo planowane jest także zamontowanie w agregacie o szerokości 4 m większego, pochodzącego z maszyny Mzuri Pro-Til o szerokości 6 m, zbiornika na nawóz i ziarno. Taką zmianę zasugerowali sami klienci, którzy twierdzili, że obecnej wielkości zbiornik jest zbyt mały.

W dalszych planach konstruktorów jest także dostosowanie agregatu Mzuri Pro-Til do siewu buraków, gdyż obecnie ze względu na stały rozstaw sekcji nie ma takiej możliwości. Wiązać się to będzie z zastosowaniem ramy teleskopowej, co wymusi głębsze zmiany w konstrukcji maszyny, ale jak zapewnia Adam Synoweć, takie rozwiązanie jest możliwe.

×