Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Sprzedaż ciągników używanych maleje

Autor:

Dodano:

Chociaż rolnicy o wiele częściej decydują się na zakup ciągników używanych niż nowych, to tendencja na rynku wtórnym jest zniżkowa. Po czterech miesiącach sprzedano na nim o 385 szt. ciągników mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Sprzedaż ciągników używanych w pierwszych czterech miesiącach roku wyniosła 8023 szt. i była niższa niż przed rokiem o 385 szt. Oznacza to spadek o 4,6 proc. Ciągniki pochodzenia krajowego stanowią 14 proc. rynku, zaś 86 proc. to maszyny sprowadzone z zagranicy.

Liderem rynku wtórnego pozostaje marka John Deere. Zarejestrowano 1183 szt. ciągników używanych tej marki. Dało jej to 14,7 proc. udziałów w rynku używanych ciągników, co oznacza jednak nieznaczny spadek wobec poprzedniego miesiąca, w którym ciągniki z jelonkiem na masce stanowiły 15,1 proc. ciągników sprzedawanych na rynku wtórnym.

Oto jak przedstawia się sprzedaż nowych ciągników:

John Deere 6120 M najpopularniejszym modelem wśród nowych ciągników

Na drugim miejscu znalazł się Massey Fergusson z liczbą 1049 szt. i 13,1 proc. udziałów. Podium zamyka Zetor z liczbą 846 szt. i 10,5 proc. udziałów rynkowych. Dalsze miejsca zajmują Fendt, Ursus i Case IH.

Zetor jest liderem w najstarszej kategorii wiekowej (powyżej 20. lat). We wszystkich pozostałych kategoriach wiekowych lideruje John Deere.

×