Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wojciech Konieczny nagrodzony odznaczeniem „Zasłużony dla Rolnictwa”

Autor: MT

Dodano: 11-06-2019 14:08

Z przyjemnością i dumą informujemy, że nasz redakcyjny kolega, zastępca redaktora naczelnego magazynu "Farmer" i portalu farmer.pl – Wojciech Konieczny otrzymał z rąk ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego odznaczenie „Zasłużony dla Rolnictwa”. Gratulujemy!

Wręczenie medali i wyróżnień osobom zasłużonym w upowszechnianiu wiedzy o produkcji zbóż w Polsce odbyło się podczas konferencji pt. „Ocena sytuacji rynku zbożowego w Polsce z uwzględnieniem uwarunkowań zewnętrznych” 10 czerwca w Radzikowie. Jej organizatorami byli: Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin PIB, a także Centrum Doradztwa Rolniczego.

Wojciech Konieczny to honorowe odznaczenie otrzymał jeszcze na początku roku 2018, ale dopiero teraz udało się je wręczyć. Tym bardziej cieszymy się, że „stało się” to w tak pięknych okolicznościach.

O przyznanie odznaczenia wnioskowały Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych i Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

- Konieczny jest organizatorem i prowadzącym konferencje i panele dyskusyjne o tematyce rolniczej z udziałem największych autorytetów i naukowców w Polsce. Doradztwo rolnikom oraz aktywne uczestnictwo we wcielaniu w praktykę i propagowanie najnowszych osiągnięć nauki, techniki i technologii stosowanych w rolnictwie jest jego prawdziwą pasją. Codzienna postawa i zaangażowanie w życie wsi, a także mobilizacja i motywacja do kolejnych poczynań i rozwoju w kształtowaniu przemian i modernizacji polskich upraw rolniczych jest u niego nierozerwalnym połączeniem pasji z umiłowaniem do roślin i ziemi. Jego systematyczne i skuteczne doradztwo pozwala polskim rolnikom na produkowanie zdrowej żywności, konkurującej z najlepszymi producentami na świecie oraz stosowanie nowych technologii i rozwiązań w gospodarstwach, przyczyniając się do ich rozwoju, tym samym do rozwoju polskiego rolnictwa – przedstawiono w uzasadnieniu.

Przypominamy, że „Zasłużony dla rolnictwa” Wojciech Konieczny jest absolwentem technikum ogrodniczego w Warszawie oraz Wydziału Rolniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Ma za sobą już 35-letni staż pracy. Zaczynał jako agronom w RSP „Rytm” k. Nowego Dworu Mazowieckiego, a następnie pracował w redakcji tygodnika Plon. Przez pewien czas był dyrektorem przedstawicielstwa duńskiej firmy nasiennej, a także sprzedawał kombajny do buraka, ale ponownie wrócił do pracy redaktorskiej.

Z magazynem Farmer związany od 2007 r. Miłośnik pszczelarstwa i kolekcjoner malarstwa polskiego.

- Odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” jest formą podziękowania za zaangażowanie, pracę i poświęcenie dla rozwoju rolnictwa i wsi – podkreślają Związki.

Redakcja "Farmer" i portalu farmer.pl również dziękuje i gratuluje.

×