Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Na ulicach Pajęczna zatrzymano pijanego czołgistę

Autor:

Dodano:

Policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie w centrum Pajęczna (woj. łódzkie) czołgiem T55. Czołgista był pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce 13 czerwca br. około godziny 21.40. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie otrzymał zgłoszenie o czołgu jadącym główną ulicą miasta. Wysłany na miejsce patrol faktycznie przy ulicy Mickiewicza natknął się na zaparkowany na jezdni czołg T 55, oraz stojącego obok mężczyznę. Z jego wyjaśnień wynikało, że chwilę wcześniej jechał on tym czołgiem jako pasażer.


Kierowcę i zarazem właściciela pojazdu policjanci zlokalizowali także w pobliżu. 49-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 1 promil alkoholu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. W usunięciu czołgu z ulicy pomógł funkcjonariuszom były żołnierz, który ma uprawnienia do kierowania takimi pojazdami. T 55 na koszt właściciela trafił na strzeżony parking.


Jak wynika z wstępnych ustaleń, czołg był wcześniej transportowany na lawecie, która się zepsuła. Pojazd wojskowy zdjęto na czas jej naprawy. Po naprawie czołg miał zostać ponownie załadowany na lawetę, ale wtedy 49-latek postanowił zabrać na pokład pasażera i odbyć z nim przejażdżkę ulicami Pajęczna.


Czołg nie ma ubezpieczenia komunikacyjnego, a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami. Jak poinformowała KPP w Pajęcznie, 49-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Czołgista może jednak również zostać oskarżony o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara do lat 8 więzienia.

×