Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Niemcy: Nadal spada liczba ubojów świń

Autor:

Dodano:

Dane z niemieckiego urzędu statystycznego (Destatis) wskazują na dalszy spadek liczby ubojów świń, przy wzroście masy ubojowej.

Według wstępnych danych Destatis, 4,56 mln świń zostało zabitych w kwietniu br. (łącznie z ubojem gospodarczym), czyli prawie 130 tys. sztuk mniej (2,8 proc.) niż przed rokiem.

Od stycznia do kwietnia br. w rzeźniach zostało ubitych 17,35 mln świń, było to około 735 tys. sztuk (4,1 proc.) mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Ponadto liczba świń rzeźnych dostarczonych do niemieckich ubojni z zagranicy spadła o 2,1 proc. do 1,17 mln sztuk. Produkcja wieprzowiny spadła o 3,7 proc. do 1,76 mln ton.

Jednak ilość wyprodukowanego mięsa spadła znacznie mniej niż by to wynikało w z liczby zabitych świń. Związane jest to ze zwiększoną masą ubojowa. W analizowanym okresie wzrosła ona średnio o 400 g do 95,0 kg w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jednocześnie w Niemczech zmniejszył się popyt na wieprzowinę. Gospodarstwa domowe zakupiły o 4,3 procent mniej wieprzowiny w pierwszych miesiącach roku niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

×