Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Praktykantka zgwałcona w stadninie?

Autor:

Dodano:

O podejrzeniu popełnienia gwałtu na 19-letniej dziewczynie poinformowali policję lekarze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gorlicach. Poszkodowana odbywał praktyki w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie.

Według informacji przekazanych przez "Gazetę Krakowską" zgłoszenie miało miejsce w miniony piątek rano. Praktykantka nocowała na terenie stadniny w Regietowie, w gminie Uście (woj. małopolskie), skąd uciekła do pobliskiej karczmy. Obsługa lokalu udzieliła jej schronienia i pomocy, oraz zawiadomiła rodzinę młodej kobiety. Rodzice odebrali córkę i pojechali z nią do szpitala w Gorlicach.

Jak czytamy w relacji GK, dziewczyna znajdowała się w bardzo złym stanie psychicznym. W obecności psychologa poszkodowana została przebadana ginekologicznie, pobrany został od niej materiał do badań. Pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego poinformowali gorlicką komendę policji o podejrzeniu popełnienia gwałtu. Poszkodowana miała wskazać sprawcę.

Policja i prokuratura ze względu na dobro śledztwa i pokrzywdzonej odmawia na razie komentarzy w tej sprawie. O postawieniu ewentualnych zarzutów będzie można mówić dopiero po przesłuchaniu poszkodowanej przez sąd.

Portal Fakt donosi z kolei, że wyjaśnienie tej bulwersującej sprawy napotyka od początku problemy, bo prokurator rejonowy w Gorlicach poprosił prokuratora okręgowego o wyłączenie z tej sprawy, ze względu na znajomość z właścicielem stadniny w Regietowie. Według Faktu podejrzanym o gwałt ma być osoba powszechnie znana i wpływowa.

×