Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ardanowski: rozważam rozszerzenie zwrotu akcyzy za paliwo dla właścicieli innych dużych stad zwierząt

Autor:

Dodano:

Rozważam rozszerzenie zwrotu akcyzy za paliwo zużywane w hodowli innych dużych stad zwierząt, a także wprowadzenie innych stawek dla rolników pracujących w górach - mówił w środę minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że jest to przedmiotem analiz.

- Duży wkład finansowy budżetu państwa to jest zwiększenie środków na tzw. paliwo rolnicze - paliwo kupowane w normalnym systemie dystrybucji, do którego państwo zwraca akcyzę zawartą w tym paliwie. Zwiększyłem w tym roku z 86 do 100 litrów ilość przysługującego zwrotu akcyzy. Pierwszy raz wprowadziliśmy zwrot akcyzy za paliwo zużywane w dużych stadach bydła - powiedział szef MRiRW w środę na konferencji prasowej. Jego zdaniem to jest konieczne, "ponieważ tam są koszty, większe zużycie paliwa".

- Rozważam rozszerzenie o inne duże stada zwierząt, gdzie przez cały rok potrzebny jest wewnętrzny transfer w gospodarstwie i generuje większe zużycie paliwa - mówił.

Minister poinformował, że rozważa również zastosowanie innych stawek zwrotu akcyzy dla rolników pracujących w górach. - Koszty transportu, uprawy są tam niewątpliwie większe - mówił.

- To jest w tej chwili przedmiotem analiz - dodał minister. 

×