Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Dziecko o mało nie odrąbało sobie rączki siekierą

Autor:

Dodano:

Trzylatek bawił się siekierą pod okiem pijanego, dorosłego opiekuna. Trafił do szpitala z obrażeniami dłoni.

Zarzuty narażenia 3-letniego chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał zatrzymany przez policjantów 46-latek. Pijany mężczyzna sprawował opiekę nad swoimi krewnymi w wieku 3 i 8 lat. Pod jego opieką młodszy z chłopców wziął siekierę. Zabawa tym niebezpiecznym narzędziem zakończyła się poważnymi obrażeniami dłoni. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy zamojskiego szpitala.

Zdarzenie miało miejsce w pewnym gospodarstwie w gminie Skierbieszów w powiecie zamojskim (woj. lubelskie). „Opiekun” dzieci został zatrzymany, bowiem okazało się, że ma w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Jak ustalili policjanci, matka chłopców poszła do sklepu i pozostawiła dzieci pod opieką krewnego. Ten jednak nie bardzo przejął się rolą, bo w chwili wypadku przebywał z drugiej strony posesji. 3-latek wziął z niezamkniętej drewutni siekierę i uderzył nią w swoją dłoń, powodując poważne obrażenia palców.

Dziecko przebywa pod opieką specjalistą. 46-latkowi przedstawiono zarzuty i został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

×