Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Europejskie innowacje w rolnictwie na szczycie Agri-Innovaction

Autor: KE

Dodano: 26-06-2019 08:19

Ludzie postrzegają badania i innowacje, jako sposób na osiągnięcie celu bardziej uprzemysłowionego i zaawansowanego technologicznie świata, który traci więź z naturą. W rzeczywistości jednak zakresy, środki i cele innowacji są znacznie szersze.

Nauka i innowacje są niezwykle przydatne, aby zrozumieć, w jaki sposób działają natura i ekosystemy, jak współdziałają rośliny, zwierzęta i drzewa oraz jak można zaprojektować systemy rolnicze, które przekształcą te interakcje w zrównoważone praktyki, które mogą zapewnić długoterminowe bezpieczeństwo żywnościowe, dbając o środowisko i klimat.

Ponad czterysta osób zaangażowanych w innowacje w rolnictwie, z 25 krajów Europy, bierze udział szczycie Agri-Innovation 2019 (25-26 czerwca w Lisieux, Normandia, Francja) poświęconego wkładowi europejskiego partnerstwa innowacyjnego na rzecz wydajności rolnictwa i w zrównoważony rozwój (EIP-AGRI) i przejścia na agroekologię. Ponad 100 zaprezentowanych projektów pokaże, w jaki sposób innowacje, rozumiane jako wprowadzenie nowego pomysłu w życie z sukcesem, mogą przyczynić się do rozwoju ekologicznych praktyk rolniczych.

×