Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pijany w ciągniku, mimo dożywotniego zakazu kierowania

Autor:

Dodano:

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę ciągnika rolniczego. Okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i elektroniczny dozór za jazdę po pijanemu.

Świadkowie, którzy widzieli pijanego mężczyznę wychodzącego ze sklepu i wsiadającego na traktor w gminie Krzeszów, zawiadomili o tym fakcie policję w Nisku (woj. podkarpackie). Kierowca ciągnika nie zdążył daleko odjechać. Policjanci zatrzymali go i sprawdzili stan jego trzeźwości. Miał powyżej 2 promili alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w systemie. Okazało się, że 62-latek miał na swoim koncie wiele mandatów karnych i przewinień za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a na nodze miał bransoletę elektronicznego dozoru za kolejne kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał też orzeczony przez sąd w 2017 r. dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pomimo dożywotniego zakazu i dozoru elektronicznego, 62-latek kolejny raz złamał prawo. Zatrzymany kolejny raz stanie przed sądem.

×