Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Skradziony ciągnik odstawił do warsztatu

Autor:

Dodano:

Policjanci odzyskali ciągnik i przyczepę skradzione kilka dni temu na terenie Niemiec. Sprawca kradzieży przyjechał do serwisu, by naprawić zestaw transportowy.

Policjanci z Radziejowa w woj. kujawsko-pomorskim zatrzymali 40-latka, podejrzanego o kradzież na obszarze Niemiec ciągnika marki Valtra z ładowaczem czołowym, oraz przyczepy rolniczej. Odzyskano skradziony zestaw, którego wartość oszacowano ponad sto tysięcy złotych. Podejrzany o kradzież trafił na 3 miesiące do aresztu.


W minioną sobotę policjanci otrzymali informację, że na terenie jednego z warsztatów naprawczych w powiecie może znajdować się ciągnik i przyczepa pochodzące z kradzieży w Niemczech. Na miejscu podejrzenia te się potwierdziły.

Policjanci ustalili osobę, która przywiozła ten sprzęt do naprawy. Był nim 40-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.


Zgromadzone przez śledczych dowody wystarczyły na przedstawienie podejrzewanemu o kradzież mężczyźnie zarzutu kradzieży mienia o wartości 122 tys. zł. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

×