Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Celnicy udaremnili przemyt pszczół i pestycydów z Ukrainy

Autor: Grzegorz Tomczyk

Dodano: 13-07-2019 12:06

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali na przejściu granicznym obywateli Ukrainy, którzy usiłowali przemycić do Polski środki ochrony roślin i… pszczoły.

Na przejściu kolejowym w Dorohusku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej znaleźli w bagażu podróżnego 15 pszczelich rodzin. Obywatel Ukrainy relacji Zdołbunow – Chełm zatrzymany w pociągu zamierzał nielegalnie wwieźć owady do Polski. Owady znajdowały sie w specjalnych foliowych opakowaniach. „Turysta” został ukarany mandatem i wraz z pszczołami cofnięto go na Ukrainę.


Funkcjonariusze KAS z Dorohuska ujawnili również ponad 6 kg środków ochrony roślin na przejściu drogowym. 5 kg próbował przemycić do Polski ukraiński kierowca ciężarówki. Twierdził, że środki zakupił na bazarze w Kowlu i wiezie je do Polski na prośbę kolegi pracującego w naszym kraju.


1,2 kg środków ochrony roślin wiozła z kolei w swoim w bagażu pewna 58-letnia obywatelka Ukrainy. W obu przypadkach celnicy na poczet kar zainkasowali od podróżnych po 500 złotych. Zarekwirowane środki ochrony roślin zgodnie z przepisami zostaną zniszczone.

×