Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Traktorem w dwa samochody – finał sąsiedzkiej sprzeczki

Autor:

Dodano:

Gdy argumenty słowne nie przekonały oponenta w sąsiedzkiej kłótni, mężczyzna wsiadł na traktor i staranował samochody na podwórzu.

Tak w skrócie wyglądał przebieg zdarzeń w jednym z gospodarstw we wsi Potok Górny pod Biłgorajem (woj. lubelskie). Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju, do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 19.00. O interwencję poprosił policjantów 40-letni mieszkaniec powiatu, który oświadczył, że znany mu 32-latek wjechał ciągnikiem rolniczym na jego posesję i uderzył w należące do niego samochody.

Jak się okazało na miejscu, obaj mężczyźni wcześniej się pokłócili. Po sprzeczce rozjuszony 32-latek wsiadł na swojego ursusa, wjechał na podwórze sąsiada i celowo uderzył w zaparkowane tam samochody marki fiat i volkswagen, mocno je uszkadzając.

Policjanci zatrzymali traktorzystę - miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że miał orzeczony wcześniej przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Jeżeli pokrzywdzony sąsiad będzie wnioskował o ściganie 32-latka za zniszczenie mienia, traktorzyście grożą kolejne przykre konsekwencje. Póki co, jak donosi policja, taki wniosek nie wpłynął.

×